Blog

Jak dbać o nawilżenie skóry ?
  Hej, dzisiaj kilka słów na temat odpowiedniego nawilżania skóry. Jak wiedzie każdy rodzaj skóry wymaga nawilżenia. Częstym błędem w pielęgnacji jest brak nawilżenia w przypadku gdy cera jest tłusta lub mieszana. Produkcja sebum nie ma nic wspólnego z poziomem wilgoci w skórze Ponadto często skóra przetłuszczająca się potrzebuje bardzo silnego nawilżenia po dość agresywnej kuracji antytrądzikowej, w której dominują kosmetyki złuszczające i wysuszające  (zwłaszcza mocno wysuszającymi kosmetykami na .
Styl BOHO
Po długiej zimie nadeszła wreszcie upragniona wiosna , a co to oznacza? Dokładnie tak, wiosenne zmiany w naszej szafie. Sezon wiosna-lato kojarzy nam się ze stylem BOHO, ale czym właściwie jest styl BOHO? Z jakimi elementami go łączyć? I najważniejsze skąd pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stylów modowych? Dla większości styl BOHO to zwiewne kwieciste sukienki, duża ilość frędzli czy typowe wzory Etno – i słusznie – .
Olejek z drzewa herbacianego – domowy tonik do twarzy na walkę z niedoskonałościami
Sprzymierzeniec w walce z niedoskonałościami, korzystnie wpływa na gojeni się ran oraz ma działanie bakteriobójcze – już wiesz co to takiego? To olejek z drzewa herbacianego. CIEKAWOSTKA Olejek eteryczny z drzewa herbacianego Melaleuca alternifolia otrzymywany jest z liści drzewa występującego w Australii. Nazwa olejku nie ma nic wspólnego z herbatą, a określenie te zostało nadane przez Kapitana Cooka, który na wzór Aborygenów używał jego liści do parzenia napoju zastępującego herbatę. Dobroczynne .