Jak dbać o nawilżenie skóry ?

 

Hej, dzisiaj kilka słów na temat odpowiedniego nawilżania skóry. Jak wiedzie każdy rodzaj skóry wymaga nawilżenia. Częstym błędem w pielęgnacji jest brak nawilżenia w przypadku gdy cera jest tłusta lub mieszana. Produkcja sebum nie ma nic wspólnego z poziomem wilgoci w skórze Ponadto często skóra przetłuszczająca się potrzebuje bardzo silnego nawilżenia po dość agresywnej kuracji antytrądzikowej, w której dominują kosmetyki złuszczające i wysuszające  (zwłaszcza mocno wysuszającymi kosmetykami na bazie alkoholu).

  1. Woda , woda i jeszcze raz woda. – mały powrót do lekcji biologii – Ciało człowieka składa się z około 70% wody. Jedna trzecia zawartej w organizmie wody znajduje się w płynach pozakomórkowych (np. krew, limfa), a dwie trzecie są obecne wewnątrz komórek. Pijąc wodę, nie tylko wpływamy na nawilżenie skóry, ale i na jej stan. Woda jest niezbędna do oczyszczenia organizmu z toksyn, a brak toksyn to również lepszy wygląd skóry.
  2. Dieta- powinnyśmy w szczególności sięgać po nienasycone kwasy tłuszczowe. Są źródłem energii oraz budulcem i nośnikiem wielu ważnych dla naszego organizmu witamin. Występują w olejach roślinnych, oliwie z oliwek, pestkach dyni i słonecznika, orzechach oraz tłustych rybach morskichtakich jak: halibut, łosoś, makrela czy mintaj. Warto również pamiętać o witamina E zwanej witaminą młodości, działa w organizmie, jako antyoksydant tj. wychwytuje krążące po nim wolne rodniki, które niszczą strukturę kolagenu.
  3. Odpowiednie dobrane kosmetyki-doskonale sprawdzą się profesjonalne kremy głęboko nawilżające wyróżniające się dobrym składem spośród zwykłych drogeryjnych kremów. Świetny przykład stanowi krem Charmine Rose, Hydrocream Ha-Urea 5%. Jest to krem wielowarstwowo nawilżający z kwasem hialuronowym 1% oraz mocznikiem 5%. Dla cery suchej, odwodnionej oraz z uczuciem „ściągania” skóry. Po jego zastosowaniu możemy odczuć  długotrwałe i głębokie nawilżenie – komponenty nawilżają wiele warstw naskórka, przynosząc ulgę i komfort suchej skórze. Dodatkowo mocznik uzupełnia skład NMF oraz hamuje utratę wody przez naskórek. A zawarty  kwas hialuronowy nawilża naskórek i nawadnia.