Styl BOHO

Po długiej zimie nadeszła wreszcie upragniona wiosna , a co to oznacza? Dokładnie tak, wiosenne zmiany w naszej szafie. Sezon wiosna-lato kojarzy nam się ze stylem BOHO, ale czym właściwie jest styl BOHO? Z jakimi elementami go łączyć? I najważniejsze skąd pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stylów modowych?

Dla większości styl BOHO to zwiewne kwieciste sukienki, duża ilość frędzli czy typowe wzory Etno – i słusznie – styl boho daleki jest od konwenansów to nic innego jak wolność i indywidualność wyrażona po przez stylizacje. Samo słowo „boho” pochodzi od znanej w epoce modernizmu bohemy artystycznej czyli środowiska artystycznego, którego członkowie spędzają czas na wspólnych zabawach i tworzeniu, demonstrując pogardę dla konwenansów, norm społecznych i materializmu. Działalność cyganerii artystycznej wzbudzała kontrowersje ze względów obyczajowych i ze względu na awangardowe podejście do sztuki.

Styl Boho wraca do świata mody jak bumerang. Veruschka, legendarna modelka, w latach 60. wskrzesiła styl Boho, a także stała się prekursorem w łączeniu drogich  kreacji Chanel z hipisowską biżuterią i mocnym makijażem. Lata 90 to kolejny wielki powrót boho. Dopiero wtedy Vanessa Paradis, Kate Moss i Sienna Miller na nowo odkryły frędzle, długie spódnice i kamizelki w stylu hippie.

Make up i włosy? Bez kombinacji! Do długiej Boho sukienki najlepiej sprawdzą się naturalnie rozpuszczone włosy. Luźne warkocze wprowadzą nutkę dziewczęcości. Główną rolę w boho stylizacjach odgrywa biżuteria np. kolczyki z frędzlami. Make up oraz kolor paznokci powinny zawierać się w palecie kolorystycznej nude.